browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Spacery po Toruniu

Opublikowane przez 28 grudnia 2014

plantyToruńskie Stare Miasto i zamek krzyżacki to miejsca chętnie odwiedzane przez turystów. Jeśli chcemy je zwiedzić z psem, to tylko prowadząc go na krótkiej smyczy. W Toruniu nie brakuje jednak terenów, na których piesek może mieć większą swobodę – do takich należą planty, park Dolina Marzeń i nadbrzeże Wisły. Chociaż nie spuszczaliśmy Funi ze smyczy, to i tak miała frajdę z biegania po trawie, obwąchiwania nowych miejsc i kontaktu z innymi psiakami.

 

 

 

 

W parku Dolina Marzeń można zobaczyć zegar słoneczny w kształcie wielkiej kuli, postawiony tam w pięćsetną rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Teren nad Wisłą, nieopodal parku, jest bardzo dobrze zagospodarowany – alejki, boiska do siatkówki i badmintona, ogrodzona „plaża”, przyrządy do ćwiczeń jak na siłowni. Idąc wzdłuż Wisły w kierunku wschodnim, można dojść do miejsca, w którym dawniej stał most łączący oba brzegi (dziś na barierkach wiszą kłódki z inicjałami zakochanych). Jest także tablica pamiątkowa – to właśnie tam kręcono sceny do filmu Marka Piwowskiego „Rejs”.

 

Galeria zdjęć

Możliwość komentowania jest wyłączona.