browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Toruń – Stare Miasto

Opublikowane przez 7 stycznia 2015

flisakSierpniowy długi weekend przyciągnął do Torunia mnóstwo turystów zarówno z Polski, jak i zagranicy. Na spacer po Starówce wybraliśmy się z samego rana, nie udało nam się jednak uniknąć tłumów, szczególnie na Rynku Staromiejskim, gdzie znajduje się pomnik Mikołaja Kopernika. Obejrzeliśmy wiele „miejsc obowiązkowych”, takich jak Ratusz Staromiejski, Krzywa Wieża, Dwór Artusa czy spichrze (budynki bardzo charakterystyczne dla Torunia). Poza tym podążyliśmy szlakiem pomników, a wąskie uliczki na obrzeżach Starego Miasta odkryły przed nami swoje uroki.

 

 

 

 

Spacer rozpoczęliśmy pod Krzywą Wieżą, dalej bez konkretnego planu skręcaliśmy w kolejne uliczki, co rusz napotykając przepięknie zdobione kamienice. Odpoczęliśmy chwilę na Rynku Nowomiejskim, posilając się owocami, i ruszyliśmy na Rynek Staromiejski. Kiedy zmęczyły nas (a w szczególności Funię) tłumy, oddaliliśmy się nieco od rynku. Na temat ciekawych miejsc w Toruniu można poczytać tutaj.

 

Galeria zdjęć

Możliwość komentowania jest wyłączona.