browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Skalne Grzyby

Opublikowane przez 7 lutego 2015

05Skalne Grzyby – idealna wycieczka na pierwszy dzień pobytu w Górach Stołowych. Droga wiedzie przez las, pokonywanie łagodnych wzniesień nie jest męczące. Niektóre skały mają nawet swoje imiona – na szlaku można zobaczyć na przykład Borowika, Prawdziwka, Młot, Głowę Psa czy Żabę.

 

 

 

Z początku wydawało nam się, że jedynymi grzybami, jakie zobaczymy, będą rosnące tu i ówdzie muchomory, ale im głębiej wchodziliśmy w las, tym więcej napotykaliśmy ciekawych obiektów. Niektóre skały kształtem przypominały dorodne borowiki, inne bardziej przywodziły na myśl purchawki. W wielu miejscach drzewa przesłaniały widok i uniemożliwiały zrobienie dobrego zdjęcia, a żeby podejść bliżej, trzeba by zboczyć z wytyczonej ścieżki. Skały, którym nadano imiona, są zaznaczone na mapie, jednak brakuje odpowiednich oznaczeń na szlaku. Trudno więc powiedzieć, które z nich widzieliśmy (stąd brak podpisów pod zdjęciami). Warto pamiętać – potok, który płynie wzdłuż szlaku, ma brunatną barwę (przepływa przez torfowisko), i chociaż woda ta jest zdatna do picia, lepiej zaopatrzyć się we własną.

Wstęp na szlak jest bezpłatny, samochód można zostawić na wyznaczonym parkingu (niestrzeżonym), pieska prowadzimy na smyczy, kaganiec nie jest wymagany.

 

Galeria zdjęć

Możliwość komentowania jest wyłączona.