browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Kudowa-Zdrój – Park Zdrojowy

Opublikowane przez 14 sierpnia 2015

03Główną atrakcją Parku Zdrojowego w Kudowie-Zdroju jest pijalnia wód mineralnych, ale oprócz niej park ma do zaoferowania odwiedzającym spory teren do odpoczynku. Dywany kwiatowe, misternie poprzycinane krzewy i egzotyczne rośliny umilają spacery. Na końcu parku znajduje się staw, z którego tryska fontanna. Ogólnie – bardzo przyjemne miejsce, w którym można się zrelaksować po wyprawach w góry.

 

 

 

 

j1Z Radkowa do Kudowy-Zdroju jechaliśmy Drogą Stu Zakrętów (nazwa w pełni oddaje to, jak wygląda trasa – zakręt za zakrętem; jest to teren poza obszarem zabudowanym, na całej długości nie widzieliśmy ani jednego znaku ograniczenia prędkości, ale jazda szybsza niż 50 km/h wydawała się nam karkołomna). Park Zdrojowy zrobił na nas bardzo dobre wrażenie – zadbane alejki, piękne rośliny, no i możliwość wejścia na teren z psem. Co prawda regulamin (zdjęcie obok można powiększyć, wystarczy na nie kliknąć) nakazuje wprowadzanie psów na smyczy i w kagańcu, jednak widzieliśmy czworonogi biegające luzem przy właścicielach. W parku jest sporo knajpek, w których można się posilić, my zdecydowaliśmy się na pizzerię. Pozwolono nam usiąść w ogródku z Funią, pani kelnerka przyniosła nawet dla niej wodę.

 

Galeria zdjęć

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.